Налаштовані на співпрацю щодо якісної підготовки логопедів
20.03.2025 23:13
20 березня 2025 року на кафедрі дошкільної педагогіки і психології та спеціальної освіти імені проф. Т.І. Поніманської відбувся «круглий стіл» на тему «Роль стейкхолдерів у підготовці майбутнього логопеда». Метою проведення заходу було обговорення актуальних проблем логопедичної освіти, освітніх програм та їх корегування відповідно до сучасних вимог, налагодження творчих зв’язків між учасниками круглого столу з метою подальшого розвитку взаємовигідної співпраці.
У роботі круглого столу взяли участь викладачі кафедри, здобувачі вищої освіти, які навчаються на освітньо-професійній програмі «Спеціальна освіта. Логопедія» і зовнішні стейкхолдери – директор ЗДО (ясла-садок) компенсуючого типу «Центр Пагінець» міста Рівне Людмила Заїка, заступник директора з навчально-виховної роботи Навчально-реабілітаційного центру в місті Рівне Олена Миронюк, засновниця Центру розвитку дитини Тедді-Р Іванна Мартинюк, президент Асоціації сучасних логопедів РІВНОВАГА, засновниця Логопедичного центру розвитку та корекції АнгеЛог Оксана Смолярчук, викладач кафедри теорії і методики початкової освіти ПВНЗ «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука», вчитель-логопед ТОВ ПЗДО «BABY LAND» Рівненської міської ради Наталія Боюка.
З доповідями виступили: завідувач кафедри, доктор педагогічних наук, професор Ілона Дичківська (тема «Сучасні тенденції розвитку логопедичної освіти в Україні»), гарант освітньо-професійної програми «Спеціальна освіта. Логопедія», кандидат педагогічних наук, доцент кафедри Наталія Федорова (тема «Освітня програма з підготовки бакалавра спеціальності 016 Спеціальна освіта та корекція дисциплін основної та вибіркової компоненти»).
Під час зустрічі було розглянуто та обговорено широке коло питань, що стосуються якості підготовки та працевлаштування випускників спеціальності 016 «Спеціальна освіта». Учасники «круглого столу» обмінялися думками щодо змісту освітньо-професійної програми «Спеціальна освіта. Логопедія» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, переліку й змісту освітніх компонентів та фахових компетентностей, необхідних для підготовки конкурентоспроможних на ринку праці логопедів.
Стейкхолдери задекларували готовність до подальшої співпраці, висловили готовність сприяти практичній підготовці здобувачів вищої освіти та надали свої пропозиції з оновлення освітньо-професійної програми.
Зустріч пройшла цікаво, плідно і стала корисною як для викладачів і студентів, так і для стейкхолдерів.
Тримаймо освітянський фронт. Разом до Перемоги!