Студентська наукова робота
Здобувачі спеціальності «Спеціальна освіта» беруть участь:
–у Всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт з «Актуальних проблем інклюзивної освіти» та зі спеціальності 016 Спеціальна освіта (Бартко М., Фоміна Д. (2021 р.); Ворощук Н., Сива О. (2022 р.); Калько Н. (2023 р.); Боровик С. (2024 р.); Марчук І., Яремчук Х. (2025 р.) (https://surl.li/didwub); у міжнародному конкурсі «Логопедія» (Боровик С. (2024 р.)) (https://surl.li/nwzhrl);
–у студентських наукових гуртках (https://surl.li/dcawmw);
– виконують ІНДЗ та завдання для самостійної роботи, що спрямовані на опанування здобувачами окремими дослідницькими уміннями і сприяють оволодінню сучасними методами діагностики й проведення психолого-педагогічного обстеження дітей з ООП.
Викладачі, які забезпечують фахову підготовку здобувачів за ОП, досліджують проблеми спеціальної та інклюзивної освіти і готовність майбутніх фахівців до професійної діяльності, публікують монографії, навчально-методичні посібники, статті у фахових та інших виданнях, залучають до наукової діяльності студентів (https://surl.li/lmmybm).
Студенти СО беруть участь у науково-практичних конференціях: Міжнародних педагогічних читаннях пам’яті проф. Т. І. Поніманської, Міжнародної науково-практичної конференції здобувачів вищої освіти та молодих учених «Наука, освіта, суспільство очима молодих» (https://doshkilnardgu.webnode.com.ua/zbirniki-studentskikh-naukovikh-prats/ ).
Матеріали досліджень викладачів та студентів використовуються в процесі оновлення робочих програм навчальних дисциплін, завдяки чому їх зміст наповнюється освітніми інноваціями, що сприяє поєднанню навчання й досліджень під час реалізації ОП.
Інформація про участь здобувачів вищої освіти спеціальності 016 «Спеціальна освіта» у Всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт і олімпіадах
Протоколи 1 етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт:
2024-2025 н.р. (протокол кафедри №2 від 30.01.2025 р.).
2023-2024 н.р. (протокол кафедри № 5 від 09.05.2024 р.)
2022-2023 н.р. (протокол кафедри № 3 від 14.03.2023 р.).
2021-2022 н.р. (протокол кафедри № 1 від 13.01.2022 р.)
Результати 2 етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт наступні:
У 2019-2020 н.р. Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт за напрямом «Актуальні проблеми інклюзивної освіти» відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України проводився дистанційно в системі Zoom. У ньому брала участь здобувач другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності «Спеціальна освіта» Данчук О. (наук. кер. – доц. Павлюк Т.О.), яка посіла 3 місце (Диплом ІІІ ступеня).
Підсумки Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Спеціальна освіта» було підведено за результатами першого етапу ІІ туру Конкурсу. Згідно рішення галузевої конкурсної комісії робота здобувача першого (бакалаврського) рівня вищої освіти Ляшик А. (наук. кер. – доц. Руденко Н.М.) була відзначена Грамотою за оригінальну методику наукового дослідження.
У 2020-2021 н.р. здобувачка вищої освіти Бартко М. отримала сертифікат учасниці ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності 016 Спеціальна освіта.
Здобувачка Фоміна Д.І. отримала сертифікат учасниці ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за напрямом «Актуальні проблеми інклюзивної освіти». Доцент Козлюк отримала сертифікат за наукове керівництво студентською роботою, що взяла участь у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2020-2021 н. р. за напрямом «Актуальні проблеми інклюзивної освіти».
2023 рік – Татарин І.М. стала переможцем ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за напрямом «Актуальні проблеми інклюзивної освіти», наук.кер. Павлюк Т.О.
Студентка Боровик С. посіла 1 місце на Міжнародному конкурсі логопедів «Логопедія» (наказ 01/04 А від 1.03.2024 р., м. Вільнюс, Литва) (https://surl.li/nwzhrl ).
Студенти спеціальностей "Дошкільна освіта" та "Спеціальна освіта" – незмінні учасники Всеукраїнських, міжнародних наукових та науково-практичних конференцій, олімпіад, де вони неодноразово виборювали перемогу.
Інформація «Про результати проведення І етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Дошкільна освіта», «Спеціальна освіта» та за напрямом «Актуальні проблеми інклюзивної освіти» на кафедрі дошкільної педагогіки і психології та спеціальної освіти імені проф. Т.І. Поніманської педагогічного факультету РДГУ:
Переможці ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з дошкільної педагогіки:
У 2001 році студентка Наталія Вітрук (науковий керівник – доц. Н. М. Горопаха) посіла 3 місце у Всеукраїнській олімпіаді з дошкільної педагогіки.
У 2003 р. студентка Тетяна Якобчук зайняла друге місце по Україні (науковий керівник – проф. Т. І. Поніманська).
У 2004 р. зновуТетяна Якобчук підтвердила ІІ це місце (науковий керівник – проф. Т. І. Поніманська).
У 2006 році студентка Ольга Падалка виборола 3 місце у Всеукраїнському турі (науковий керівник – проф. Т. І. Поніманська).
У 2007 – студентка Олена Удод посіла 2 місце в Україні (науковий керівник – доц. І. М. Дичківська).
2008 рік відзначився перемогою студентки Тетяни Попчук (2 місце, науковий керівник – проф. Т. І. Поніманська).
У 2009 р. магістрантка Людмила Печонкіна виборола 3 місце у другому етапі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Дошкільне виховання» (науковий керівник – проф. Т. І. Поніманська).
2011 рік – 3 місце посіла магістрантка Наталія Чирська (науковий керівник – проф. Т.І. Поніманська).
У 2012 р. магістрантка Тетяна Немира зайняла 1 місце зі спеціальності «Дошкільне виховання» (науковий керівник – проф. Т.І. Поніманська).
У 2015 р. магістрантка Ірина Трихимчук посіла 3 місце зі спеціальності "Дошкільна освіта" (науковий керівник – проф. Т.І. Поніманська).
У 2016 році студентка Марина Стельмах виборола 3 місце (науковий керівник – проф. І. М. Дичківська).
Переможці ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт:
У 2010 році студенти Наталія Корецька (науковий керівник – доц. Н. М. Горопаха) і Олена Миронюк (науковий керівник – проф. Т. І. Поніманська) нагороджені дипломами ІІ та ІІІ ступеня на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт у галузі педагогічні науки.
У 2012 році дипломом ІІ ступеня нагороджена студентка Ірина Соннік (науковий керівник – доц. О. І. Косарєва).
У 2014 році переможницею конкурсу (диплом І ступеня) стала студентка Олександра Дорогій (науковий керівник – проф. Т. І. Поніманська).
2015 рік ознаменувася перемогою (диплом ІІІ ступеня) студентки Ірини Кректун (науковий керівник – доц. Н. М. Горопаха).
У 2016 році 3 місце посіли студентка Олеся Білан (науковий керівник – проф. Т. І. Поніманська).
У 2017 році переможне 1 місце у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спецальності "Дошкільна освіта" отримала Тетяна Марчук (Воробей) (науковий керівник - доц. О. І. Падалка).
Отримала перемогу (2 місце) у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт за напрямом "Актуальні проблеми інклюзивної освіти" студентка Оксана Стрілець (науковий керівник - доц. Павлюк Т.О.).
Переможницею у 2018 році за напрямом "Актуальні проблеми інклюзивної освіти" стала студентка Анастасія Мельничук (науковий керівник - доц. Косарєва Г. М.).
У 2019 році диплом 1 ступеня у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт за напрямом "Актуальні проблеми інклюзивної освіти" отримала студентка Блищик Анастасія (науковий керівник - доц. Шадюк О. І.).
2020 рік ознаменувався перемогою здобувачки Олени Форсюк (диплом 1 ступеня) у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності "Дошкільна освіта" (науковий керівник - доц. Горопаха Н.М.) та переможним 3 місцем студентки Ольги Данчук за напрямом "Актуальні проблеми інклюзивної освіти" (науковий керівник - доц. Павлюк Т.О.).
Традицією кафедри педагогіки і психології (дошкільної та корекційної) є проведення наукових зустрічей викладачів зі студентами, а також вшанування переможців Всеукраїнських конкурсів студентських наукових робіт та олімпіад.
Кафедра успішно поєднує навчальну, наукову і виховну роботу зі студентами. Студенти брали участь у роботі Міжнародної програми запобігання вроджених вад дітей (керівник програми – професор В. Вертелецький, Південна Алабама, США). За означеною програмою студенти працювали у Рівненському Будинку дитини з сиротами раннього віку та дітьми з проблемами розвитку у Рівненському міському реабілітаційному центрі «Пагінець», створеному за сприяння та діючого під науковим керівництвом кафедри. Зараз студенти працюють з дітьми і батьками у громадській організації «Спілка інвалідів з дитинства «Передзвін». Науково-дослідницька робота студентів у формі волонтерства відзначена листами-подяками Міжнародного альянсу запобігання вродженим вадам дітей, громадської організації та публікаціями у пресі.